Haigla uuel, jätkusuutlikkuse spetsialisti ametikohal, alustab Andra Villems.

Andral on taskus Põlva Ühisgümnaasiumi hõbemedal ning TalTech Tartu kolledžis omandatud loodusteaduse bakalaureusekraad keskkonnajuhtimise erialal ning tehnikateaduse magistrikraad tööstusökoloogia erialal.
Andra hakkab Põlva Haiglas tegelema töötervishoiu ja tööohutuse korraldusega, jätkusuutlike lahenduste ja protsesside väljatöötamisega ning lisaks edendama rohelise jalajälje poole liikumist.
Kuna tegemist on uue ametikohaga ja otseselt eelkäijat ei ole, siis tuleb Andral ise olla arendajaks ja suunajaks. Seejuures ei tähenda uus ametikoht, et see teema oleks haiglal alles nüüd päevakorda tulnud. Lihtsalt tänaste väljakutsete juures on loodud ametikoht, kus kindel inimene saaks tegeleda nii töökeskkonna kui ka haigla üldise jätkusuutlikkusega. Andra arvab, et tegelemine haigla jätkusuutlike lahenduste ja protsesside edendamisega saab olema talle põnevaks väljakutseks, kuna saab ennast proovile panna ja rakendada ka enda ülikoolist saadud teadmisi.
Andra soovitab kõigil järgida tavapäraseid meetmeid (sorteerida prügi, üritada võimalikult palju taaskasutada, tarbida võimalikult palju omaaiasaaduseid ning kohalikku toodangut, kasutada kilekoti asemel riidest kotti, vältida toidujäätmete teket, üleüldiselt mõelda oma ostud läbi ja kaaluda, kas eset on tõesti vaja, säästa elektrit jne.), kuna ka väikese panuse kaudu on võimalik keskkonda hoida. Väga oluline on ka teadlikkus – teades enda ökoloogilise jalajälje suurust ja kuidas seda vähendada, on võimalik muuta enda tarbimisharjumusi keskkonnasõbralikumaks. Andra usub, et tähtis on keskkonnasäästlikku mõtteviisi edasi kanda ka oma lastele, et juba varajasest east tekiksid keskkonda hoidvad käitumisharjumused, mida nad ka ise saaksid tulevikus edasi anda.
Tere tulemast, Andra! Loodame koos Sinuga luua Põlva Haigla keskkonnasäästlikuma tuleviku ja selleks juba õige pea uusi muutusi ellu viia!