Põlva Haigla nõukogu valis endale uue juhi

Täna toimunud Põlva Haigla nõukogu koosolekul valis nõukogu uueks esimeheks veresoontekirurgi Toomas Ellervee.

„Põlva Haigla seis on selle aasta eelarve kohta väga hea, kuid tulevik ei pruugi tulla helge. Arvestades Ukraina sõda, Eesti majanduse hetkeseisu, Tervisekassa raha defitsiiti, siis võib öelda, et rasked ajad on ees,“ tõdes Põlva Haigla nõukogu uus juht Toomas Ellervee.

Ehkki uus aasta saab olema keeruline, siis suuremaid järeldusi saab teha alles aasta pärast. Samuti sõltub palju tervisekassa pakutavast lepingust ja kuidas Põlva Haigla ise oma võimalused ja investeeringud läbi vaatab.

Küll leiab Ellervee, et Põlva Haiglal on oma koht tervishoiusüsteemis, seda nii aktiivravis kui ka järelravis. Järgmisel suvel valmiv kaasajastatud erakorralise meditsiini osakond annab Põlva Haigla patsientidele tänapäevased ja mugavad ravivõimalused.

„See nišš, milles pannakse rõhku sisehaiguste ja kirurgia aktiivravi kõrval ka taastusravile, õendusele ja hooldusele loob hea tagala Tartu Ülikooli Kliinikumile, kus võimalused kergemate patsientide käsitlemiseks on piiratud. Eesti vananevale elanikkonnale on need äärmiselt vajalikud teenused, kuid siin peab Tervisekassa otsustama, milliseid tervishoiuteenuseid ta Eesti elanikele vajab täna ja tulevikus,“ leiab Ellervee.

Põlva Haigla kõrgeim juhtimisorgan on kuueliikmeline nõukogu. Tartu Ülikooli Kliinikum SA ja Põlva vald nimetavad kumbki kolm liiget. Lisaks värskele esimehele kuuluvad Tartu Ülikooli Kliinikumi esindajatena nõukogusse veel kliinikumi finantsjuht Rasmus Pikkani ja spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku õendusjuht Kadri Piir. Põlva valda esindavad Põlva vallavolikogu esimees Georg Pelisaar, Põlvamaa arenduskeskuse juhataja Lennart Liba ja Räpina vallavanem Enel Liin.