Erakorralise meditsiini osakonna juhina alustas tööd Annika Uue

Alates 1. jaanuarist alustas Põlva Haigla erakorralise meditsiini osakonna juhatajana tööd Annika Uue, kes juhtis varem Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO.

Erakorralises meditsiinis juba 2000. aastast töötav Annika Uue toob Põlva Haiglasse väärtuslikke teadmisi ja kogemusi, et muuta Põlva Haigla EMO konkurentsivõimeliseks ja kvaliteetseks kiire arstiabi keskuseks.

Põlva Haiglaga ristusid Uuel teed juba varem, kui 2022. aasta 1. juulist alustas ta tavalise kliinilise tööga Põlva Haigla EMOs. Ligi poolteist aastat hiljem tuli aga võimalus asuda osakonda juhtima, olles selleks ajaks juhtinud kolm aastat Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO.

Annika on pärit Tartust, kuid elab Elva külje alla 50-minutilise autosõidu kaugusele Põlvast. Tartu Ülikoolis peale arstiõpingute lõpetamist, läbis ta erakorralise meditsiini residentuuri.

Lisaks Põlva Haiglale on ta 1999. aastast väikse pausiga töötanud Tartu Kiirabis ja 2000. aastast Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnas.

  1. Mis ajendas Sind uueks töökohaks valima just Põlva Haiglat?

Põlva haigla on mõnus väike haigla. Siin on sõbralikud inimesed. On näha, et praegused EMO töötajad tahavad ennast arendada ja see motiveeris ka mind Põlva haiglaga tihedamalt siduma. Samuti tundus põnev uue EMO ehitus ja võimalus oma silma järgi süsteemi luua, milline EMO peaks olema.

  1. Kuidas tundub Sinu pilgu läbi praegune EMO olukord?

Suures plaanis on EMO töökorraldus haiglates üldjoontes sarnane ja patsiendi käsitlus sama. Tõsi, praegused tingimused asenduspindadel on piiratud, kuid juba mõne kuu pärast ootavad meid uued ruumid. Meil on hea tasemega EMO, inimesed ja teadmised on olemas. Meil on head võimalused abiarstidele, kes on üldjuhul neljanda kursuse arstitudengid, andes neile iseseisva ja praktilise töö kogemust.

  1. Missugune on sinu visioon ja eesmärk uuel tööpõllul?

Minu visioon on, et Põlva Haigla EMOst saaks täpselt samaväärset abi kui näiteks Tartu Ülikooli Kliinikumist. Kui jõuame 10 aasta jooksul nii kaugele, siis oleks väga hästi. Meil on tasemel EMO ja seisan selle eest, et meile jääks lähedane ja kodune ravivõimalus püsima.

Annika soov kõigile Põlva Haigla töötajatele: „Jõudu, jaksu, rõõmu sõbralikkust uueks aastaks. Kui see kõik on olemas, siis muu tuleb ise.“