Sinilillekampaania „Anname au!“ toetab sel aastal ka Põlva haiglat

Täna, 23. aprillil tähistame veteranipäeva. Meil on hea meel teatada, et veteranikuul toimuv Sinilillekampaania „Anname au!“ toetab sel aastal Põlva haigla taastusravilinnaku loomist, täpsemalt seadmepargi soetamist.

“Taastuslinnak on teadustööst välja kujunenud Põlva haigla arendusprojekt, mille eesmärk on parandada nii taastusravi kvaliteeti kui ka kättesaadavust,“ ütles Põlva haigla taastusravi osakonna juhataja Pärt Prommik.

Taastuslinnak kujutab Prommiku sõnul haige taastumist toetavat reaalelu jäljendavat keskkonda, kus on tänavad, erinevad situatsioonid ja tegevused. Näiteks poes käimine, puude toomine, ahju kütmine, autosse saamine, autost toidu toomine ja kolmandale korrusele trepist viimine, ülekäiguraja ületamine, jalgrattaga sõitmine ja palju muud.

Üle 600 ruutmeetril ja neljal korrusel laiuval taastuslinnak rajatakse olemasolevatesse ruumidesse, näiteks on tulevastes etappides plaanis Põlva haigla talveaed muuta taastuslinnaku südameks, olles võrdselt kättesaadav haigetele kõikides haigla osakondades.

„Taastuslinnaku esimese etapi väljaehitamistööd hakkavad pihta juba sel aastal. Oleme väga tänulikud, et saame Sinilille kampaaniast osa, selle toetuse abil on plaanis soetada taastuslinnakule seadmepark, mis koosneb sõltuvalt toetuse suurusest kuni paarikümnest olulisest taastusravi- ja treeningseadmest, millega täidetakse taastuslinnaku esimesed teraapiasaalid,“ sõnas Prommik.

Sinilillesümboolika müügist saadava tulu abil aidatakse kaasa Põlva haigla uudse taastusravilinnaku rajamisele, koostöös Eesti Discgolfi Liiduga luuakse esimene puuetega inimestele ligipääsetav discgolfi rada ning soetatakse spordi- ning taastusvahendeid Otepää Tervisekeskusele.

Põlva haigla taastusravi osakonna juhataja Pärt Prommik

Põlva haigla taastusravi osakonna juhataja Pärt Prommik. FOTO: Madis Perli / Põlva haigla