Õel Kaja Sarikul täitus 45 aasta tööjuubel

Võib öelda, et Kaja sattus Põlva haiglasse läbi õnneliku juhuse. Algselt Tilsisse suuna võtnud õde, sai alles kohale jõudes teada, et sealne koht oli juba võetud. Nii alustas otse koolist tulnud Kaja õena tööd toonases Põlva polikliinikus, kus esimese tööpäevana ootasid silmaarsti kabinetis koos arstiga vastuvõtud.

„Esimesel nädalal töötasingi kolm päeva silmaarsti kabinetis ja kaks nina-, kõrva- ja kurguarsti vastuvõtu juures,“ meenutas Kaja, kes praegu töötab õena hoopis taastusravi osakonnas.

Küsimusele, mis küll hoiab inimest 45 aastat ühes töökohas, vastas Kaja: „Mulle meeldib see et osakonnas on töökaaslased nii omaks saanud. Noored kolleegid veavad mind igale poole. Näiteks Põlva haigla viievõistluse matkadele poleks elu sees üksi läinud. Jalgratas seisis 20 aastat enne kui selle rattamatkaks välja võtsin. Mul on väga head kolleegid, kes utsitavad tagant.“

Kaja peab oma tugevusteks patsientidega suhtlemist ja nende aitamist ning leiab, et töö juures pole midagi ületamatut, sest kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

„Usun, et iga olukord ja probleem saab lahendatud, aga mõnikord peab asja väga rahulikult võtma. Meil ei ole kiiret, et patsient kiiresti voodist üles saaks. Vaid see tuleb just kasuks, kui patsient suudab ise rahulikult voodist tõusta ja omal nööbid kinni panna,“ ütles Kaja.

Kaja nentis, et ilma oma toredate kolleegideta oleks ta ilmselt juba ammu pensionipõlve nautimas.

„Ma küll olen mõelnud koju jääda, kuid õnneks kolleegid veensid mind ümber. Mis ma seal kodus üksi teeks? Muidugi aiamaa ootab, aga olen selline üle mõtleja, et ilmselt mõtleks endale igasuguseid haiguseid külge,“ nentis Kaja naljatledes.

Kuigi 45 aasta tööjuubel on vinge saavutus, siis lisaks tööle meeldib Kajale kududa ja suvel lapselapsi hoida.

„Mul on kaks poega, neli lapselast ja nendest on ainult rõõm. Väga meeldib reisida, Itaalias olen kolm korda käinud, seal mulle väga meeldib. Lennukiga lennata ei eelista, aga pool Euroopat olen sellegi poolest läbi reisinud. Järgmisena ootavad avastamist Kesk-Rootsi väikelinnad,“ ütles Kaja.

Soovime Põlva haigla poolt Kajale õnne tööjuubeli puhul!