Kirurgia osakonna uue juhatajana alustab tööd Silver Merisalu

Kirurgia osakonna uus juhataja alustab tööd 1. augustil.

Palun saage tuttavaks, doktor Silver Merisalu!

Silver on põline võrulane, lõpetanud 1998. aastal Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi.

Järgnesid arstiõpingud Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, mille lõpetas 2004. aastal ja üldkirurgia residentuur kuni 2009. aastani.  Peamiseks õpetajaks oli dr. Toomas Tikk.

Residentuuri lõpetamise järel naases kodulinna Võrru, kus töötab tänaseni. Lisaks on töötanud aastaid Valga haiglas ja Tõrva tervisekeskuses ning alates 2014. aastast kuni tänaseni ka Medita kliinikus Tartus.

Küsisime Silverilt ka mõned Põlva Haiglat puudutavad küsimused.

1.Mis ajendas Sind uueks töökohaks valima just Põlva Haiglat?

Põlva haiglaga koostöö algas soovist oma töökoormust pisut ümber jagada. Usun, et teatud aja tagant enda uutesse olukordadesse asetamine mõjub arengule stimuleerivalt. Igal pool kohtab häid kolleege, kellelt midagi õppida, samuti on endal meeldiv uude töökohta oma kogemust viia.

2. Kuidas tundub Sinu värske pilgu läbi praegune operatsioonisaalide ja haigla olukord?

Praegune olukord kirurgia poole pealt on üllatanud pigem positiivses mõttes. Olen poole aasta jooksul Põlva haiglas juba üksjagu toimetanud ja näinud, et põhiline- entusiastlik ja töötahteline kollektiiv- on täiesti olemas. Samuti ei jää operatsioonitoa varustatuse taha ükski enamlevinud päevakirurgiline operatsioon ning seda poolt on võimalik ka järjest arendada.

3.  Missugune on Sinu visioon ja eesmärk uuel tööpõllul?

Pean mõistlikuks Põlva haiglas arendada eeskätt päevakirurgilisi tegevusi ja endoskoopilisi uuringuid,  need võiksid igas maakonnas olla kohalikele inimestele kohapeal kättesaadavad. Vaadates tervikuna Kagu-Eesti piirkonda, siis ma ei pea mõistlikuks ressursimahukate tegevuste dubleerimist ning igas valdkonnas konkureerimist paarikümne kilomeetri raadiuses.  Seega me peame vaatama, millises haiglas mis paremini juba toimib ja nendes valdkondades lihtsalt rohkem koostööd tegema. Arvan, et sellest võidab kõige rohkem patsient.  Ise mitmes haiglas töötades näen enda rolli just sellise koostöö süvendajana kagunurgas.

Kogu Põlva Haigla kollektiiv tänab senist kirurgia osakonna juhatajat dr Aleksander Helbergi ning meil on ülimalt hea meel, et ta jätkab kirurgina meie ridades! Uuele osakonna juhatajale soovime jõudu, tervist ja edu kirurgia osakonna edasisel arendamisel!