Alustas tööd Erik Salum, kes teostab ehhokardiograafia uuringud.

Põlva Haiglas alustas tööd Erik Salum, kes teostab meil nüüd ehhokardiograafia uuringud.
Saame temaga tuttavaks!
Erik sündis Tartus, kuid sünnitunnistuse järgi Põlvas, sest vanemad olid siia sisse kirjutatud. Peale õpinguid Miina Härma Gümnaasiumis astus ta arstiteaduskonda ja õppis ühe aasta ka Saksamaal Hannoveris. Ülikooli lõpuaastatel tekkis huvi südamehaiguste vastu, kuid enne residentuuri otsustas saada doktorikraadi. Tänu innustavatele juhendajatele läks see ladusalt, uuris hüpertensiooni ja diabeedi mõju suurtele veresoontele. Residentuuris paelusid teda eriliselt südame rütmihäired, mis on üks kiiremini arenevaid kitsamaid erialasid kardioloogias. Valdkond on mitmekesine, kuna kombineerib füüsika, insenertehnoloogia ja käelised oskused, samas on oluline osav suhtlemine patsiendiga. Seda eriala õppides veetis ta järgnevad kaks aastat Kanadas, Toronto ülikoolis, kust sai jätkuvalt innustust ja häid sõpru. Tagasi Tartusse tulles alustas tööd rütmihäirete osakonnas, kuid pidas oluliseks ka kardioloogile vajalike oskuste ja teadmiste säilitamist ning poole oma ajast täidab tööga kardiointensiivravi osakonnas.
Vestluses Erikuga saime teada veel täiendavalt, et talle meeldib väga süüa valmistada, lemmikuks on Itaalia köök ja inspiratsiooniks Jamie Oliver. Vaimu puhkamiseks mängib kitarri ja loeb ilukirjandust. Rütmihäirete protseduuridel tuleb sageli kanda rasket tinapõlle, selleks hoiab ta end vormis trenniga ning hobina sõidab vahel motokrossi.
Erik on Põlva juurtega. Tema vanavanemad elasid Põlvas ning suved veetis ta vennaga sageli siin. Vabadust oli palju, nad uitasid metsades ja ujusid tiigis, tema vanaisal olid loomad, kellega tänapäeva linnalapsed kahjuks enam kokku puutu. Torontost tagasi tulles elasid 3 aastat selles samas hubases majas, kuid pidev sõitmine Tartu vahet väsitas neid, kuid suvel on plaanis jälle rohkem siin viibida, sest Põlvas on mõnusalt rahulik.
Raske töö kõrval leiab Erik rõõmu toredast perest! Tal on kolm poega, kes on väga elavad ja pommitavad lakkamatult oma ideede ja küsimustega. Neid aitab ohjes hoida tema armas abikaasa, kes on teda ka kõikidel reisidel ja õppimistel tublisti toetanud.
“Olge terved, nautige saabuvat kevadet ja linnulaulu Intsikurmus!”, soovib Põlva inimestele meie uus hea kolleeg Erik Salum.