Haigla kodukord
Patsientide külastusaeg ajavahemikul 14.00 − 20.00.
Pöördumine ambulatoorsele vastuvõtule
Haigla kodukorrast leiate meie haigla sisekorra ja patsienti puudutava
töökorralduse. Kodukorra juurde kuuluvad patsiendi õigused ja kohustused.
- Ambulatoorsele vastuvõtule pöördumisel tuleb esmalt suunduda registratuuri ja võtta järjekorranumber. Registratuurist antakse edasised juhised kabineti asukoha ja muu vajaliku kohta. Visiiditasu tasumine toimub registratuuris (võimalik tasuda sularahas ja kaardimaksena.
- Ambulatoorsele vastuvõtule palume tulla kohale 15 minutit varem.
- Palun pöörake tähelepanu saatekirjal/meelespeal olevale aadressile, kuhu Teid on kutsutud (SMS teavitus või e-kiri annab lühiinfo).
- Vastuvõtuajast, uuringust või protseduurist loobumise korral palume Teil tühistada broneering hiljemalt 24 tundi enne vastuvõtu aega telefonil 799 9198 või kokkulepitud telefonil, e-posti aadressil registratuur@polvahgl.ee või terviseportaal.ee kaudu.
- Haigla ruumides on lubatud liikuda jalgsi või liikumisabivahendiga.
- Vastuvõtule tulles võtke palun kaasa:
isikut tõendav dokument (nt ID-kaart, pass, juhiluba);
nimekiri regulaarselt kasutatavatest ravimitest ja toidulisanditest;
tervisenäitajate päevikud, kui on (nt vererõhupäevik, toidupäevik, peavalupäevik);
vajalikud abivahendid, nt prillid, kuuldeaparaat;
küsimuste nimekiri, mida soovite tervishoiutöötajaga arutada, kuna vastuvõtuga seotud ärevuse tõttu kipuvad need sageli ununema.
- Kabineti ukse taha jõudes palun jääge ootama, Teid kutsutakse kabinetti.
- Palume mõistvat suhtumist, kui Teile eelnev patsient viibib kabinetis oma vastuvõtu ajast pikemalt. Põhjuseks võib olla eelmise patsiendi oodatust keerulisemad terviseprobleemid.
Pöördumine statsionaarsele ja päevaravile
- Statsionaarsele ravile pöördudes suunduge esmalt registratuuri ja võtke järjekorranumber. Registraator juhendab edasise osas.
- Saabudes haiglasse statsionaarsele ravile, saate üleriided jätta haigete riietehoidu või teise korruse fuajees asuvasse koodlukuga turvakappi (kasutamise juhised on kapil kirjas).
- Haiglasse tulles jätke väärtesemed koju. Raha ja dokumendid saate jätta lukustatavasse hoiukappi. Haigla ei vastuta palatisse või taskutesse jäetud raha ja väärtesemete eest.
- Haigla ruumides on lubatud liikuda jalgsi või liikumisabivahendiga.
- Suurem osa protseduure, uuringuid ja konsultatsioone toimub enne lõunat. Palume viibida sel ajal osakonnas või palatis.
- Kui hommikuks on määratud vereanalüüs või uuring, ei tohi süüa enne kui protseduur on tehtud (vajadusel täpsusta personaliga).
- Varahommikused protseduurid nagu kraadimine, süstimine ja vererõhu mõõtmine algavad kell 6.30 – 7.00.
- Haiglaravil viibivatel patsientide söögiajad:
8.30 – hommikusöök
12.30 – lõunasöök
17.00 – õhtusöök
19.30 – öö-oode
- Öörahu algab kell 22.00.
- Patsientide külastusaeg on ajavahemikus 14.00 – 20.00.
- Väljaspool külastusaegu saate patsienti külastada ainult kokkuleppel raviarsti osakonnaga.
- Ravil viibivatel patsientidel on keelatud ilma kokkuleppeta lahkuda haigla territooriumilt.
- Osakonnast lahkudes tuleb sellest teavitada personali.
- Palume arvestada, et kui osakonnas on vaja patsiente ümber paigutada, võidakse Teid üle viia teise palatisse.
- Haiglas viibides järgi isikliku hügieeni nõudeid, haiglaravile saabudes võta kaasa isiklikud hügieenivahendid.
- Palume Teil hoida haigla ruumides puhtust ja korda ning suhtuda haigla varasse heaperemehelikult. Haigla vara pole lubatud haiglast kaasa võtta.
- Keelatud on häirida teisi patsiente, eriti puudutab see müra, suitsetamist, üldist käitumist. Kohustus kehtib ka külastajatele.
- Suitsetamine on haigla territooriumil keelatud, see puudutab kõiki haigla uksi ja haigla ümbrust 30 meetri raadiuses.
- Haiglas pole lubatud lindistada, pildistada või muul moel salvestada personali tegevust, kaaspatsiente, personali ja patsientide suhtlemist. Pildistamine ja filmimine on lubatud ainult kommunikatsioonijuhi loal.
- Haiglas pole lubatud tarbida ega hoida alkohoolseid jooke, narkootilisi või muid joovastavaid aineid ega viibida alkoholi- ja/või narkojoobes.
- Lemmikloomade toomine haigla ruumidesse ilma eelneva kokkuleppeta ei ole lubatud, v.a atesteeritud ja litsentsiga hüpokoerad ehk diabeedi abikoerad, juht-, teraapia- või teenistuskoerad. Palume mitte jätta lemmikloomi haigla territooriumile järelevalveta.
- Isiklike andmesidevahendite (telefoni, tahvelarvuti jms) kasutamine on lubatud, kui see ei häiri palatikaaslasi.
- Patsient ja/või külastaja on kohustatud hoidma saladuses talle teatavaks saanud andmeid külastatava palatikaaslaste kohta.
- Haigla vara tuleb kasutada säästlikult. Enne koju minekut tuleb jätta kõik haiglast saadud esemed (pesu jms) personali kätte.
- Ravil olles tuleb suhtuda lugupidavalt personali ja palatikaaslastesse.
- Haiglast lahkumise päeval antakse Teile arve voodipäevatasu ja osutatud tasuliste teenuste kohta (päevaravi puhul voodipäevatasu ei ole). Arvet saab tasuda haigla registratuuris nii sularahas kui pangakaardiga.
- Südamekohvik (1. korrusel) on avatud E-R 8.45-14.00 (v.a riigipühad).
- Küsimuste ja probleemide korral pöörduge palun haigla personali poole.
Patsiendi külastamine
- Palume patsienti külastada, kui olete terve. Ei tohi esineda ülemiste hingamisteede viirusnakkuse tunnuseid (nohu, köha, kurguvalu).
- Palume teostada käte antiseptika alati enne palatisse sisenemist ja sealt väljudes. Käte antiseptika on kõige tõhusam viis ennetada erinevate haiguste levikut ning kaitsta ennast ja ümbritsevaid inimesi.
- Haiglal on õigus kehtestada kaitsemaski kandmise kohustus. Kaitsemaski kandmise kohustuse ajal on kaitsemaski puudumisel haigla personalil õigus mitte lubada patsienti külastada.
- Palume kasutada kokkupuutel nakkushaigega isikukaitsevahendeid, mis asuvad palati ukse taga. Isikukaitsevahendite kasutamise kohta küsige infot osakonna valvepersonali käest.