Kliinikumi kirurgid jätkavad vastuvõttudega Põlva haiglas

Põlva haiglas teevad ambulatoorseid vastuvõtte Tartu Ülikooli Kliinikumi üldkirurgid, plaanis on alustada ka päevakirurgia teenusega.Kliinikumi doktorite vastuvõttude eesmärk on suurendada kirurgilise tervishoiuteenuse kättesaadavust Põlvas kohapeal. „Kuna eriarsti vastuvõtuaegade ootejärjekorrad on pikad, on mul hea meel, et kliinikumi kirurgid toovad teenuse põlvamaalastele lähemale,“ ütles Põlva haigla juht Margot Bergmann.

Tartu Ülikooli Kliinikumi kirurgiakliiniku vanemarst-õppejõud Tiit Vaasna sõnul on sagedasemad põhjused üldkirurgile pöördumiseks sapikivid, kõhuseina songad, jalgade veenilaiendid, hemorroidid. „Lisaks kohalikele elanikele huvituvad vastuvõttudest ka teiste maakondade patsiendid. Konsultatsioonide vajadus tõenäoliselt suureneb veelgi, eeskätt läbi tõhusama koostöö kohalike perearstidega ning digiregistratuuri käivitamisega,“ selgitas dr Vaasna.

Doktorid Ceith Nikkolo, Tiit Vaasna ning Toomas Tikk teevad Põlvas vastuvõtte mitmel korral kuus. Lisaks kirurgide ambulatoorsetele vastuvõttudele on Põlva haigla eesmärgiks pakkuda kohalikele elanikele juba sel aastal ka päevakirurgia teenust just koostöös Tartu kirurgidega.

Vastuvõtud toimuvad Põlva haiglas, aadressil Uus 2. Vastuvõtuaega saab broneerida Põlva haigla telefonil 799 9198, 799 9199 või ka kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 9100 või patsiendiportaalis. Üldkirurgi vastuvõtule pöördumiseks on vajalik saatekiri, mille enamasti väljastab perearst.

Lisainfo:
Margot Bergmann, juhataja
margot.bergmann@polvahgl.ee