President Kersti Kaljulaid tutvus Põlva haiglaga

29. augustil tegi president Kersti Kaljulaid visiidi Põlva haiglasse, et tutvuda haiglaga ning selle tulevikuplaanidega.

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Presidendi visiit kulges läbi erakorralise meditsiini osakonna, taastusravi osakonna ja sünnitusosakonna ning ühiselt tõdeti, et väikehaiglate väljakutsed piisava arvu töötajate ja patsientide tagamisel võivad olla keerulised. Vabariigi president Kersti Kaljulaid sõnas, et Põlva haigla kuulumine Tartu Ülikooli Kliinikumi kontserni, mille läbi on võimalik kaasa rääkida kogu Lõuna-Eesti tervishoiupiirkonna kujundamisel, on kindlasti Põlva haigla tugevus. „Tartu lähedus annab kindluse Põlva arstidele, kuna alati on võimalik pidada nõu Tartu kolleegidega ja otsustada haige edasine ravi. Patsientidel omakorda on aga võimalus valida kiirema abi saamiseks just mõni maakonnahaigla,“ ütles president erakorralise meditsiini osakonnaga tutvudes.

Põlva haigla taastusravi osakonna juhataja dr Tiina Tammik tõi esile, et haigla pakub taastusravi teenuseid kõikidele vanuserühmadele. „Nii on näiteks meie laste taastusravi väga heal tasemel ning Põlva haiglas käivad patsiendid ühtlasi ka Tartust ja Võrust,“ selgitas dr Tammik. Ta lisas, et kindlasti tuleb hoida kaks aastat tagasi saavutatud taastusravi kompetentsikeskuse taset, mis loob võimalused ka teenuste laiendamisele.

Sünnitusosakonna personaliga vesteldes tunnustas president Kersti Kaljulaid osakonna senist tööd, kuid rõhutas ka haigla rolli pakkuda inimese elukaart silmas pidades võimalikult laia teenuste valikut. „On oluline, et Põlva haiglas kohapeal säilivad uuest aastast kõik teenused, mis eelnevad ja järgnevad sünnitusele,“ lisas president.

Põlva haigla juhataja Margot Bergmanni sõnul jätkavad tulevikus haiglas tööd nii günekoloog, ämmaemandad kui ka pediaater, tagades raseduse arvele võtmise, jälgimise, nõustamise ja ka rasedusejärgsed vastuvõtud Põlva haiglas nii, nagu seni. Lisandumas on ka koduvisiitide teenus ning iseseisva vastuvõtu kompleksteenus. „Lisaks soovime suurendada sisehaiguste ja päevakirurgia kättesaadavust ning taastusravi osakaalu. Põlva haiglal on olemas kõik eeldused, et olla kogu Lõuna-Eesti taastusravi kompetentsikeskuseks. Selleks on vajalik pakkuda senisest enam ambulatoorseid ja taastusravi teenuseid nii kohalikele kui ka kaugemalt tulijatele,“ selgitas presidendile Margot Bergmann.

Lisainfo:
Margot Bergmann, Põlva Haigla juhatuse liige
margot.bergmann@polvahgl.ee